Koncert można obejżeć klikając w link poniżej:

20 lat temu rozpoczęła się wizyta Jana Pawła II we Lwowie, która była częścią podróży apostolskiej Ojca Świętego na Ukrainę. Celem wizyty było wsparcie w nawiązaniu przyjaznych stosunków między różnymi wyznaniami chrześcijańskimi na Ukrainie. W piątek wieczorem Polsko-Ukraińska Fundacja imienia Ignacego Jana Paderewskiego wspólnie z Kurią Metropolitalną Archidiecezji Lwowskiej oraz Konsulatem Generalnym RP we Lwowie uczciła 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II na Ukrainę. Z tej okazji zorganizowaliśmy koncert w Archidiecezji podczas którego wykonane zostału utwory bliskie Janowi Pawłowi II. Wystąpili: Maciej Komandera- tenor, Marianna Humetska – fortepian, chór i kwartet smyczkowy Lwowskiej Filharmonii Narodowej. Organizacja koncertu była możliwa dzięki dofinansowaniu z Fundacji PZU.