Програма фестивалю
Віртуальний українсько-польсько-американський концерт
молодих виконавців «Vivat, Paderewski!»
6 листопада (п’ятниця)
З нагоди 160-річчя від дня народження І.Я.Падеревського
З нагоди 160-ї річниці від дня народження І.Я.Падеревського, саме 6 листопада, в день його свята, відбудеться незвичайний віртуальний концерт молодих музикантів. Складні умови, пов’язані з пандемією, спричинилися до повстання цієї унікальної ідеї, яка, всупереч існуючим реаліям, наблизить до себе людей з далеких куточків світу. В день народження Артиста і патрона Фестивалю молоді віртуози України, Польщі та Америки об’єднаються у спільній програмі «Vivat, Paderewski!». Музичні твори виконає молодь з рідної Вінниччини і так близького Львова, з коханої Батьківщини Польщі, а також другого дому композитора – США. Юні таланти, учні музичних шкіл Львова, Кракова, Вінниці та Чікаго заграють твори на честь І.Я.Падеревського. Учасники концерту були відзначені Спеціальними нагородами від Польсько-української фундації ім. І.Я.Падеревського в рамках І Всеукраїнського Інструментального конкурсу І.Я.Падеревського у Вінниці.
Партнер концерту – Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці. Медіа-партнер – «Галицький кур’єр».
Концерт до Дня Незалежності Польщі
«Незалежна» - Класично з Падеревським
11 листопада (середа)
Львівська Філармонія, 19.00
Відкриття фестивалю
Від початку свого вже, майже, десятирічного існування, Міжнародний Фестиваль «Відкриваємо Падеревського» започаткував кілька традицій. Серед першорядних – популяризація творчості нашого Патрона та польсько-українське поєднання через мистецтво і культуру. Ще однією незмінною частиною фестивальних подій стала присвята до Дня незалежності Польщі одного з концертів фестивалю. Цього разу всі три ідеї поєдналися в одному вечорі. Силами провідних львівських музикантів прозвучать композиції, написані І.Я.Падеревським для різних складів, а саме – для камерного оркестру, голосу, скрипки та фортепіано. Характерним елементом програми будуть аранжування музики Майстра видатними композиторами сучасності – Мирославом Скориком і Кшесіміром Демським. В програмі твори: І.Я.Падеревський – Сюїта для струнного оркестру соль-мажор, Вибрані пісні для голосу з фортепіано, Соната для скрипки і фортепіано ля-мінор, Танці з циклу «Татранський альбом», популярні мініатюри – Менует, Мелодія, Ноктюрн.
Виконавці:
Камерний склад Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії
Роман Кресленко – дириґент
Маріанна Гумецька – фортепіано
Лілія Нікітчук – мецо-сопрано
Микола Гав’юк – скрипка
Віртуальна презентація опери «Манру»
Авторський проект «Повернення Манру» Польсько-української фундації ім.І.Я. Падеревського
12 листопада (четвер)
З нагоди 120-ї річниці з дня відкриття Львівської опери і
160-річчя з дня народження І.Я.Падеревського
Провідне місце у творчості І.Я. Падеревського займає його опера «Манру», написана за сюжетом повісті Ю.І.Крашевського «Хата за селом». Прем’єра опери відбулася у Львові 8 червня 1902 року і була однією з яскравих постановок першого директора Львівської Опери – на той час Міського Театру, Тадея Павліковського. Зі Львова у 1903 році монументальний твір І.Я,Падеревського з неабияким успіхом потрапив на сцену «Метрополітен Опера» в Нью-Йорку.
«Повернення Манру» – це також найбільш масштабна продукція Польсько-української фундації ім.І.Я. Падеревського, яка своєю реалізацією повторила історичний шлях опери. В 2018 році відбулася прем’єра «Манру» спочатку в Києві, а потім у Львові. У 2019 році, так як це колись зробив сам композитор, ми з великим успіхом презентували виставу в США. Американська постановка відбулась завдяки творчій співпраці провідних польських та українських оперних солістів, а також артистів оркестру і хору Львівської Національної філармонії під керівництвом Володимира Сивохіпа. Режисер – Василь Вовкун, диригент – Наталія Пономарчук, сценограф – Наталія Клісенко.
Цього року відзначаємо 120 річницю створення Львівської Національної Опери, яка так як і в минулому є гордістю і славою міста. В ювілейний для Театру рік в рамках IX Міжнародного Фестивалю «Відкриваємо Падеревського», оперу «Манру» презентуємо віртуально у польсько-українській коопродукції, щоб в такий спосіб віддати належну шану Львівській Опері, а також відзначити 160-ту річницю від дня народження І.Я.Падеревського.
Виконавці:
Солісти:
Манру: Сильвестр Костецький
Уляна: Ева Трач
Урок: Лукаш Мотковіч
Ядвіга: Марта Мотковіч
Аза: Людмила Осташ
Орос: Юрій Трицецький
Ягу: Ігор Міхневич
Хор і оркестр Львівської Національної Філармонії
Керівник: Володимир Сивохіп
Хормейстер: Мар’яна Ферендович
Режисер: Василь Вовкун
Диригент: Наталія Пономарчук
Сценографія: Наталія Клісенко
Художник костюмів: Жанна Малецька
Продукція: Польсько-українська фундація імені Іґнація Яна Падеревського
Адам Бала – генеральний директор
Маріанна Гумецька – артистичний директор
Концерт присвячений року Івана Павла ІІ
15 листопада (неділя)
Латинський кафедральний собор, 19.00
Літературно-музична програма концерту складається з творів, пов’язаних з постаттю св. Івана Павла ІІ, з його поезією, улюбленими музичними творами, композиціями від епохи бароко до сучасності композиторів: М.Зєлєнького, С.Монюшко, І.Я. Падеревського, М.Гурецького, К.Шимановського.
В програмі твори: М. Ґурецький – Totus Tuus, М. Зєлєнський – Per signum сrucis, С. Монюшко – Арія Йонтека «Szymią jodły» з оп. «Галька», Арія Франека «Płyną tratwy po Wiślę» з оп. «Фліс», І.Я. Падеревський – Арія Манру з оп. «Манру», вибрані пісні, танці з «Татранського альбому» – «Za górami, za lasami», «W murowanej piwnicy». К. Шимановський – Танець з балету «Harnasie» для скрипки і фортепіано, популярні релігійні пісні «Kiedy ranne wstają zorze», «Barka».
Виконавці:
Збігнєв Хшановський – літературне слово
Мацєй Командера – тенор
Маріанна Гумецька – фортепіано
Микола Гав’юк – скрипка
Камерний хор Gloria
Володимир Сивохіп – керівник і диригент
Мар’яна Ферендович – хормейстер
Струнний квартет Львівської філармонії у складі:
- Микола Гав’юк
- Петро Тітяєв
- Вадим Педорич
- Денис Литвиненко
Організатори і партнери
Головний організатор: Польсько-українська фундація ім.І.Я.Падеревського
Співорганізатори: Львівська Національна філармонія
Товариство «Польська Спільнота»
Copernicus Foundation
Academy of Music of the Paderewski Symphony Orchestra в Чікаго
Партнери: Генеральне консульство Республіки Польща у Львові
Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці
Польський Інститут в Києві
Холдинг “Державні Ліси Польщі”
Почесний патронат: Державний секретар Канцелярії Голови Ради Міністрів, Ян Дзедзічак
Митрополит Львівський Архиєпископ Мєчислав Мокшицький
Заступниця голови Комітету з питань еміграції та зв’язків з поляками за кордоном Марія Коц
Медійний патронат: «Галицький Кур’єр»
TVP Polonia
Проект профінансовано з коштів Фундації PZU